Softaculous Nedir?

Softaculous, pek çok teknik özellikleri bünyesinde barındıran ve insanların kolay bir şekilde interneti sitesi sahibi olmasına yardımcı olan otomatik bir yükleyicidir. E ticaret sitesi açma, WordPress yükleme ve blog sitesi oluşturma konusunda internet tabanlı uygulamaların kurulması gibi avantajlar sağlamaktadır. WordPress oluşturmak bazı kişiler için 5-10 dakikalık bir zaman içerisinde gerçekleştirilirken bazı kişiler için uzun uğraşlar ve zaman gerektirir.

Softaculous ile WordPress oluşturmak çok daha kolay olacaktır. WorldPress simgesinin üzerine tıkladıktan sonra Install butonuna tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Internet sitesi kullanıcıları için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde WordPress oluşturmak isteyen kişiler genellikle bu yöntemi tercih etmektedir.


Softaculous Ne İşe Yarar?

Site oluşturmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri Softaculous’un ne işe yaradığı konusunda olmaktadır. Bu yazılım sayesinde kolay bir şekilde web sitesi uygulamalarını kurabilirsiniz. İçerik yönetim sistemlerini, e-ticaret çözümlerini ve web portallarını kurmak için çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda sosyal medya siteleri ve anketlerini yönetebilmek amacıyla da çok fazla tercih edilmektedir. Bu yazılımın en büyük avantajlarından bir diğeri ise kurumların çok kolay bir şekilde yedekleniyor olmasıdır.

Pek çok farklı kontrol panelleri üzerinde kullanılmaktadır. Kullanıcının ek olarak herhangi bir şey yapmasına gerek kalmadan kurulum ve kaldırma işlemlerini gerçekleştirebilir. Tüm uygulamaların ödeme olarak gösterdiği için son zamanlarda en popüler yazılımlardan Biri haline gelmiştir. Güvenilir ve yedeklenebilir olması tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Softaculors Neden Popüler?

Internet sitesi üzerinden panellerin kontrol edilebilmesi ve web uygulamalarının yüklenebilmesi açısından büyük bir kolaylık sağlayan Softaculous, popülerliğini her geçen gün arttırmaya başlamıştır noktan platform içerisinde müşteri desteği ve-ticaret sağlamasından kaynaklı olarak insanlar tarafından güven sağlamayı başarmıştır. Yüklenebilecek en az 500’den fazla uygulama bulundurmasına kaynaklı olarak da popüler bir yazılım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gerekli olan bilgiler platforma doldurulduktan sonra Install butonuna basarak uygulama yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde gerçekleştiği için insanlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Aynı zamanda tüm uygulamalarını demo olarak gösterdiği için insanlar tarafından çok fazla tercih edilen ve güven kazanan yazılımlardan biri haline gelmiştir.

Softaculous ile Kullanım Kolaylığı

Softaculous, kullanım kolaylığı ile ön plana çıkan yazılımlardan biri haline gelmiştir. Son derece hızlı ve uğraşsız bu şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. FTP ile dosya yüklemek isteyen kişiler bir butona tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirler. Aynı zamanda dosyaları açma ve diğer karışık adımları gerçekleştirebilmek için de uygun ve yeterli olacaktır. Sıfırdan bir sistem kurmak isteyen kişiler için de büyük bir kolaylık sağlamaktadır. WordPress ne kadar kolay bir işlem gibi de aslında son derece karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu yazılım ile birlikte kolay bir şekilde WordPress kurarak işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Istediğiniz her uygulamanın yüklenmesini ve kurulumunu kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Zaman açısından da büyük bir avantaj sağlamaktadır. 

Düzenli Arayüz 

Softaculous internetsiz kullanıcılara için büyük bir avantaj sağlayan yazılım sistemleri arasında yer almaktadır. En çok tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise düzenli bir ara yüz yapısına sahip olmasıdır. Internet sitesi kullanıcıları genellikle karmaşık olmayan ve düzenli olan arayüzleri tercih etmektedir. Aynı zamanda kategorilere ayrılmış olan bir arayüze sahip olması da son derece önemli bir özellik taşıması anlamına gelmektedir. Kategori içerisinde yer alan platformlar ve uygulamalar düzenli bir şekilde yerleştirildiği zaman insanların işlerini daha kolay bir şekilde halledebilmesi mümkün olur.

İstenilen uygulama ve platformun üzerine tıklanarak kolay bir şekilde kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Düzenli bir arayüze sahip olmasının en büyük avantajlarından biri insanların işlerini kolay bir şekilde hallediyor olmasıdır. İşlerini kolay hallede bildikleri için bu yazılımı daha çok tercih etmeye başlarlar.


Softaculous İle Uygulama Yükleme 

Softaculous kolay bir Kullanıma sahip olduğu için uygulama yüklemek son derece basit bir şekilde gerçekleştirilir. See the Demo seçeneğinin bulunması en büyük avantajlarından biridir. İnsanlar yükleme gerçekleştirmeden önce sayfayı görebilir ve ona göre karar verebilirler. Tercih yapıldıktan sonra uygulamayı yüklemek için Simge’nin üzerindeki butona tıklanır ve daha sonra Install butonun üzerine tıklanarak uygulama yükleme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Daha sonraki süreç otomatik bir şekilde gerçekleşir. Bazı uygulamalar için bazı durumlarda çeşitli bilgileri girmek gerekir. Uygulama yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı değerlendirebilir ve yorum yazabilirsiniz.

Belirli bir puan aralığında puanlama işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman uygulamayı kullanacak olan diğer kullanıcılara fayda sağlamış ve yol göstermiş olursunuz. Uygulama yükleme işlemini gerçekleştirmeden önce siz de bu bölüme bir göz atabilir ve böylece fikir edinebilirsiniz. Uygulama yükleme ve kaldırma işleminde son derece büyük bir kolaylık ve sağlamasından kaynaklı olarak çok fazla tercih edilmektedir. Kısa bir süre içerisinde uygulama yüklemek isteyen kişiler genellikle bu yöntemi tercih ederek yükleme işlemini gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.